Foteliki samochodowe Recaro – czy warto w nie zainwestować?

Na zdrowiu i życiu człowieka nigdy nie warto oszczędzać. W szczególności gdy mowa o naszych dzieciach, prawda? Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko miało zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa. A jego nigdy nie za wiele w samochodzie. Dlatego wybierając fotelik samochodowy dla naszego malucha, powinniśmy kierować się wiedzą na temat danej marki oraz wynikami testów, jakie przeszły dane foteliki. Dzisiaj przyjrzymy się fotelikom samochodowym firmy Recaro.

 

Foteliki samochodowe Recaro – co warto o nich wiedzieć?

Gdy mowa o najlepszych jakościowo fotelikach samochodowych na myśl przychodzą najpopularniejsze marki, które kojarzą się z tymi właśnie produktami. Wśród nich bez wątpienia znajdziemy niemiecką firmę Recaro, której największym reklamowanym przez siebie atutem jest wysoki poziom bezpieczeństwa produktów dla dzieci.

 

Recaro to nie tylko foteliki samochodowe dla dzieci. Firma została założona w 1906 roku. Jednak dopiero od lat 60-tych rozpoczęła produkcję siedzeń samochodowych, a następnie samolotowych. Co wpłynęło na renomę marki odnośnie fotelików samochodowych? Przede wszystkim liczne otrzymywanie wysokich wyników w testach zderzeniowych ADAC.

 

Recaro, czyli innowacja

Testy ADAC przeprowadzane są co roku i możemy dzięki nim zaobserwować, że Recaro jest wart uwagi. Wiele osób może kojarzyć tę firmę przede wszystkim przez rok 2005, kiedy wydała ona innowacyjny model fotelika samochodowego – Recaro Young Sport. Był to fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem. Zwrócono wtedy uwagę na przydatność takiej kategorii fotelików dla dziecka jak 9-36 kg. Dziś mamy już do czynienia z kolejną odsłoną tego popularnego fotelika – Recaro Young Sport Hero.

 

Jest on dedykowany dla dzieci między 9 a 36 kg. W testach ADAC osiągnął ocenę 3, a przeprowadzane symulacje możemy w łatwy sposób znaleźć, chociażby na Internecie. To, co najważniejsze w tym foteliku to możliwość dopasowania wszystkich najistotniejszych elementów do Twojego dziecka, które oczywiście nieustannie się rozwija. Przy czym najważniejszą kwestią jest oczywiście ochrona głowy. Zapewnia ją odpowiednia regulacja zagłówka.

 

Foteliki samochodowe Recaro

Można wymienić kilka charakterystycznych cech fotelików firmy Recaro. Każda z nich ma bezpośredni związek z poziomem bezpieczeństwa dziecka w samochodzie:

  1. Fotelik rośnie wraz z dzieckiem – przede wszystkim chodzi o wspomnianą powyżej regulację zagłówka,

 

  1. Wzmocniona ochrona boczna – foteliki samochodowe Recaro, niezależnie czy to z przedziału 9-36 kg, czy 16 -36 kg posiada ASP (Advanced Side Protection), czyli zintegrowany system ochrony bocznej. System ten zmniejsza siłę uderzenia, jaka jest wywierana na dziecko podczas kolizji. Dzieje się tak dzięki specjalnym osłonom bocznym oraz wykorzystaniu materiałów, które pochłaniają energię podczas uderzenia.

 

  1. System ISOFIX – wszystkie najlepsze foteliki od Recaro, takie jak chociażby Recaro Zero.1 Czy Young Sport Hero, posiadają sposób montażu typu ISOFIX. System ten jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów montażu fotelika samochodowego. Na szczęście w większości samochodów znajdziemy uchwyty, do których wystarczy podpiąć fotelik. Niektóre z nich potrzebują bazy, inne posiadają już zamontowany system ISOFIX. Jedno jest pewne – decydując się na foteliki Recaro, mamy pewność, że ich PRAWIDŁOWY montaż będzie prosty, a my będziemy mogli jechać spokojnie bez obaw, że zrobiliśmy coś nie tak.