Jak pomalować felgi aluminiowe?

felgi aluminiowe

Odnawiamy felgi aluminiowe- w jaki sposób to zrobić?

Najprostszym sposobem na regenerację zużytych felg jest ich pomalowanie- dzięki temu bardzo szybko można podnieść ich estetykę stosunkowo niewielkim kosztem. Oczywiście, w momencie, kiedy felgi są nowe, możemy je odpowiednio konserwować specjalistycznymi środkami, które zwiększają ich odporność chociażby na zarysowania- tak naprawdę jednak pozwala to przedłużyć ich żywotność tylko w niewielkim stopniu. Na szczęście, zawsze można pokusić się o samodzielne pomalowanie felg, chociaż niektórzy decydują się na to, aby zlecić do zadanie profesjonalistom. To dobry sposób renowacji, który pozwala nam nadal użytkować nawet mocno zniszczone felgi, tym samym przesuwając w czasie konieczność zakupu nowego kompletu.

Malujemy felgi krok po kroku

A ponieważ niektórzy wprost uwielbiają wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i upiększające przy własnym samochodzie, za pewne żadną trudnością nie będzie dla nich pomalowanie felg samodzielnie. Oczywiście, na samym początku należy felgi odpowiednio do tego przygotować myjąc je i dokładnie czyszcząc. Wypłukujemy cały brud, a do tego celu możemy użyć dedykowanych kosmetyków samochodowych. Dobre rezultaty pozwoli nam uzyskać także zastosowanie myjki ciśnieniowej. Proces czyszczenia felg można przeprowadzić na zamontowanych felgach lub też już na tym etapie możemy podjąć decyzję o ich demontażu- sporo zależy od tego, w jaki sposób będziemy chcieli je malować. Jak pomalować felgi aluminiowe bez ich zdejmowania? Jest to o tyle trudne, że trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć opony, aby ich nie ubrudzić podczas przeprowadzania renowacji.

Zawsze, jeszcze przed malowaniem felg możemy dokonać procesu bardziej precyzyjnej renowacji, na przykład poprzez szlifowanie powierzchni felg czy też piaskowanie- tak aby były gładkie i ich kształt był lepszy. Jeśli jednak nie są aż tak bardzo zniszczone- możemy ten etap pominąć. Bardzo ważne jest jednak, aby jeszcze przed etapem nakładania farby odpowiednio odtłuścić powierzchnię felg. Najczęściej do malowania felg wykorzystuje się lakiery w sprayu, można jednak spróbować także malowania pistoletem. Pamiętajmy o tym, że najpierw powinniśmy nałożyć warstwy lakieru podkładowego, a dopiero potem warstwy lakieru kolorowego, który jest lakierem właściwym. Ostatnią warstwę powinien stanowić lakier bezbarwny, który zabezpieczy kolor, ale i całą powierzchnię felg sprawiając, że będą odporne na mechaniczne uszkodzenia koloru. Taka renowacja felg może być czasochłonna, ale na pewno warto się jej podjąć.