Najszybsze samochody

najszybsze samochody

Super szybki samochód- czyli jaki?

Szybkie samochody o niesamowicie nowoczesnym wyglądzie- temat ten fascynuje wiele osób- nawet jeśli mają one świadomość tego, że przez najbliższy czas nie będą miały okazji przejechać się takim samochodem, ani też nie będą miały możliwości kupić go na własny użytek. A jednak, najszybsze samochody ciągle zaskakują nas swoimi osiągami, a także zastosowanymi patentami i wyposażeniem, które sprawia, że są to modele najwyższej klasy, a co za tym idzie- chyba najdroższe samochody na świecie, jakie można znaleźć w sprzedaży. Przeglądając poszczególne zestawienia, warto zwrócić jednak uwagę, pod jakim kątem były analizowane i dobierane poszczególne samochody- czy była to ilość koni mechanicznych, moc silnika czy też maksymalna, możliwa do osiągnięcia prędkość.

Supersamochody- czym się wyróżniają?

Ta kategoria pojazdów została zarezerwowana dla tych pojazdów, które faktycznie wyróżniają się zarówno mocą silnika jak i swoim wyglądem. Przyjmuje się, że supersamochód posiada bardzo opływowy kształt, który zapewnia mu odpowiednią aerodynamikę, a także posiada silnik, którego moc przekracza 500 koni mechanicznych. Tym samym, osiągana przez taki samochód prędkość może być wyższa niż 300 km/h. Ważny jest też jego sportowy charakter. Historia motoryzacji zna wiele takich supersamochodów, trzeba jednak przyznać, że wraz z rozwojem technologii, osiągi takich maszyn stale, sukcesywnie się zwiększają. W przyszłości za pewne czeka więc na nas jeszcze wiele nowych supersamochodów, które zaskoczą nas swoją szybkością na drodze.

Koenigsegg CCX

Jest to doskonały przykład jednego z supersamochodów, jaki został wyprodukowany przez Szwedów. Niestety, ze względu na fakt, że wszystko bardzo szybko idzie do przodu- już po dwóch latach od jego premiery zaprzestano jego produkcji. Podczas oficjalnych testów udało się tym samochodem osiągnąć wynik 394,2 km/h jeśli chodzi o prędkość maksymalną, a jeśli chodzi o czas, w jakim przekroczono prędkość stu kilometrów na godzinę to były to zaledwie 3,1 sekundy. Samochód ten został wyposażony w silnik V8 w wersji 4,7 l. Model ten został jednak wyparty przez kolejne, szybkie samochody pojawiające się na rynku, w tym Veyrona.

Bugatti Veyron

W 2017 roku uznawany za najszybszy samochód świata, który pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości przekraczającej 400 km/h, a dokładniej prawie 430 km/h. Jest to jeden z najszybszych samochodów, jakie zostały w ogóle dopuszczone do użytkowania na drogach. Wygląda bardzo nowocześnie, a nazwa tego supersamochodu miała być jednocześnie hołdem złożonym jednemu z kierowców wyścigowych- Pierre’a Veyrona.