Akcesoria samochodowe

Filtry stożkowe, doloty i tuning silnika
Tłumiki
Akcesoria do felg
Żarówki

Filtry stożkowe staloweFiltry stożkowe stalowe

Filtry stożkowe to podstawowy element przy tuningu silnika. Duży stożek zmniejsza opór w układzie dolotowym dzięki czemu silnik dostaje więcej powietrza, w tym tlenu niezbędnego do spalenia mieszanki paliwowej. Lepsze utlenienie (spalenie) mieszanki pozwala na uzyskanie większej ilości energii. Wzrasta moment obrotowy i przyspieszenie pojazdu.

Montaż filtra stożkowego daje także ciekawe efekty akustyczne. W zależności od silnika przy dużych obrotach stożek może powodować wyraźny basowy warkot charakterystyczny dla samochodów sportowych.

W ofercie AOMA znajdziesz specjalne filtry stożkowe wykonane z drobnej stalowej siatki. Dzięki temu element filtrujący jest całkowicie niepalny i odporny na skokowy wzrost ciśnienia. Jest to szczególnie ważna cecha w przypadku silników zasilanych LPG, gdzie może dochodzić do wystrzałów (tzw. back-fire).

Trwałość filtrów stalowych wielokrotnie przekracza żywotność jednorazowych paneli. W typowych warunkach drogowych (miasto, szosa) stalowy stożek wystarczy przedmuchać od wewnątrz sprężonym powietrzem co 10 tysięcy km.

Asortyment filtrów stalowych to kilka modeli o różnych szerokościach podstawy. Korzystając z redukcji stożki z wlotem 77mm można zamontować szczelnie na rury o mniejszych średniach.

W tej kategorii mamy

100867Filtr stożkowy 115 / 130 / 77 mm stalowy AOMA149,00 zł
za szt.
100866Filtr stożkowy 155 / 130 / 77 mm stalowy AOMA159,00 zł
za szt.