Przejazd samochodem rajdowym – idealny prezent urodzinowy dla mężczyzny!

Wymyślenie idealnego prezentu dla mężczyzny często jest bardzo kłopotliwe. Zakup alkoholu jest zbyt oklepany, często zaś trafić innym podarunkiem w gusta solenizanta. Dlatego też coraz bardziej popularne jest prezentowanie różnego rodzaju doświadczeń. Wyprawa w góry z profesjonalnym przewodnikiem, rejs połączony z nurkowaniem, lot paralotnią czy przejazd samochodem rajdowym to coraz popularniejsze prezenty dla mężczyzn w każdym wieku

Jacy mężczyźni będą zadowoleni z przejazdu samochodem rajdowym?

Przejazd samochodem rajdowym nie jest prezentem dla każdego mężczyzny. Dlatego też przed zakupem vouchera na tego typu atrakcję warto jest subtelnie wybadać czy obdarowana osoba jest czymś takim zainteresowana. 

Można śmiało założyć, że mężczyźni pasjonujący się samochodami i sportami motorowymi będą zachwyceni możliwość przejazdu samochodem rajdowym po profesjonalnym torze. Jest to jednak prezent nieodpowiedni dla osób bojących się dużych prędkości czy po prostu nielubiących sportowych samochodów. Śmiało można jednak powiedzieć, że znaczna większość mężczyzn bardzo chętnie usiądzie za kierownicą auta o tak wysokich osiągach, choćby po to by sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu.

Czego można spodziewać się po takim prezencie dla mężczyzny?

Przejazd samochodem rajdowym po torze to ciekawy prezent dla mężczyzny, pozwalający na przeżycie naprawdę niezapomnianych emocji. Większość tego typu atrakcji przebiega w bardzo podobny sposób. 

Na samym początku wybierany jest samochód, którym będzie wykonywany przejazd. Za kierownicą siada naturalnie osoba, której tego rodzaju przejazd został sprezentowany. Pierwszy kurs po torze ma na celu zaznajomienie się z trasą i poznanie tego jak zachowuje się dane auto. Następne przejazdy samochodem rajdowym są czystą frajdą. Na torze można rozwinąć znacznie większe prędkości niż na normalnych drogach. 

Większość torów oferuje również dodatkowe atrakcje. Jak na przykład przejazd dwoma różnymi samochodami rajdowymi. Jest to jedna z niewielu okazji by na własnej skórze przekonać się jakie są różnice między pojazdami takich marek jak Lamborghini i Ferrari. Możliwe jest także wykonywanie prób czasowych między kilkoma osobami, które pozwalają na wyłonienie najlepszego kierowcy z towarzystwa. Częstą atrakcją jest także możliwość przejazdu po torze jako pasażer, wtedy instruktor ma szanse zaprezentować pełne możliwości samochodu. Na zakończenie przejazdu samochodem rajdowym istnieje możliwość zakupu filmiku z jazdy po torze i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć na tle aut. Tego rodzaju pamiątki są nie tylko dodatkowym prezentem dla mężczyzny, ale też świetnie prezentują się na wszelkich mediach społecznościowych. 

Czy przejazd samochodami rajdowymi jest bezpieczny?

W przypadku tego rodzaju prezentów dla mężczyzn jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. W końcu nikt nie chce by jego znajomym stała się krzywda. Dlatego też warto wiedzieć, że przejazdy samochodem rajdowym są niezwykle bezpieczne. Na miejscu pasażera zawsze znajduję się doświadczony instruktor, który nieustannie kontroluje bezpieczeństwo kierowcy i udziela niezbędnych porad dotyczących tego jak kierować samochodem o tak wysokich osiągach. 

Dodatkowo przed przejazdem samochodem rajdowym odbywa się zwykle krótkie seminarium, podczas którego przekazywane są wszystkie informacje dotyczące tego w jaki sposób należy kontrolować taki pojazd, jak zachować się na torze, co zrobić w przypadku niebezpiecznych sytuacji takich jak wypadnięcie z trasy czy wpadnięcie w poślizg. Dlatego też wypadki podczas tego typu atrakcji należą do rzadkości.